Ajankohtaista 2021

 Suomen Ruususeura ry – Finska Rosensällskapet rf 

Vuosikokouskutsu  

Suomen Ruususeura ry:n vuosikokous pidetään lauantaina 19.6.2021 klo 12.00 alkaen Kirkkonummen kirjaston Fyyrin kabinetissa os. Kirkkotori 1, Kirkkonummi. Kokoukseen ilmoittautuminen viimeistään sunnuntaina 13.6.2021 maarit.kaipiainen@pp.inet.fi tai puh. 050 565 8868. Vuosikokouksessa kahvi/teetarjoilu kahvila Messissä ennen kokousta klo 11.00 alkaen. Ilmoita mahdollisista ruokarajoitteista. Kokouksen jälkeen saattaa olla mahdollisuus tutustua omakustanteisesti ja -toimisesti Wohlsin kartanon puistoon ja ruusuihin Kirkkonummella. Ilmoitamme ilmoittautuneille ja lisäksi Ruususeuran verkko-sivulla (www.ruususeura.fi), jos kokous peruuntuu tai siirtyy epidemia- ja kokoontumis-rajoitusten takia.  

Kokouksessa käsitellään sääntöjen 9 §:n mukaiset asiat sekä sääntömuutos. 

Erovuorossa ovat seuraavat hallituksen jäsenet (suluissa henkilökohtaiset varajäsenet): 

Palojärvi Eila puheenjohtaja

Luther Michael varapuheenjohtaja

Hallituksen erovuoroiset jäsenet 

Kaipiainen Maarit (Kastu Merja) 

Klemettinen Maila (Virtanen-Gill Päivi) 

Hartikainen-Valjamo Aila (Lahdentausta Tuuli) 

Mäkelä Markku (Vesterback Märtha) 

Tervetuloa! 

Suomen Ruususeura ry – Finska Rosensällskapet rf 

Hallitus 

.

Olkkala

Jäsenyys 2021

Uusi vuosi on alkanut COVID-19 merkeissä kuten viime vuosi loppui. Siitä emme lannistu Ruususeurassa. Jatkamme toimintaa huomioiden yhteiskunnalle asetettuja rajoituksia.

Ruusunlehti ilmestyy tänäkin vuonna tuttuun tapaan.

Ensimmäinen numero tulee postilaatikkoon viikko 8 (22.-28.2.)

numero 2 viikko 20 (17.-23.5.)

numero 3 viikko 38 (20.-26.9.) ja

numero 4 viikko 48 (29.11.-5.12).

Luvassa taas mielenkiintoisia juttuja.

Ruususeuran vuosikokouksen ajankohdaksi on kaavailtu 20.3.2021, mutta ajankohta riippuu COVID-19 epidemian aiheuttamista rajoituksista yhteiskunnassa. Joten seuraa tilannetta täällä kotisivuilla ja seuran fb-sivuilla. 

Täällä kotisivuilla ilmoitamme myös paikallisyhdistysten toiminnasta kun mahdollisuus sellaiseen taas avautuu.

Jotta pääset nauttimaan yhdistyksen kaikista eduista, muista maksaa jäsenmaksusi ajoissa. Kirje tuli kotiin nyt tammikuussa. Muistitko maksaa? Ellei, niin tee se pikimmiten maksamalla jäsenmaksu 28€ seuran pankkitilille;

Aktia, IBAN FI46 4055 3120 00331 47

Comments are closed.